רפואה אלטרנטיבית

אייפק לטיפול באלרגיה


אייפק - טיפול טבעי לאלרגיהאייפק היא שיטה הוליסטית שפועלת על הגוף והנפש גם יחד למען טיפול באלרגיות גופניות מסוגים שונים. זוהי שיטה שמנקה את הגוף מכל האלרגיות והרגישויות הגופניות שמתווספות אליהן עד למצב של החלמה מלאה. המטרה הנוספת של שיטת אייפק היא לטהר את הרגשות שהאדם עובר בעקבות טראומות, פחדים, חוויות לא נעימות שקרו לו, כעסים וכדומה.


הבסיס לשיטת אייפק הגיע מהרפואה הסינית שסבורה שרגישויות יתר של הגוף ואלרגיות נובעות מחסימת ערוצי זרימת האנרגיה במרידיאנים (תפקידם להזרים את האנרגיה בגוף) על ידי אלרגן (אנטיגן שגורם לתגובה אלרגית) שבמשך הזמן הוא מחליש את האיברים הפנימיים וגורם לרגישויות לחומרים שונים.

מטרת הטיפול

כל אדם סוחב איתו סוג של מטען שמלווה אותו כל חייו. המטען הזה מורכב מדברים שאנחנו פחות אוהבים בחיינו כמו טראומות מהעבר, דימוי עצמי נמוך, פחדים, חששות, כעסים, רגישויות מסוימות ואלרגיות. אותו מטען יכול לפעמים לנהל את חיינו בצורה לא טובה בכך שהוא מונע מאתנו דברים מסוימים. אם נחשוב על אלרגיות מסוגים שונים, נראה שהן יכולות להשפיע על אורח חיינו, על התנהגותנו, על בריאותנו ואפילו על תפקודנו. במיוחד מדובר על אלרגיות מסוגים קשים.

מטרתה של שיטת אייפק הוא לזהות את מרכיבי הטראומה והאלרגיות של האדם ולשחרר אותם ממנו ועל ידי כך לתת לו את האפשרות להתנהל בחייו כפי שהוא בוחר וכפי שהוא רוצה. ככל שהטיפול בשיטת אייפק מתקדם, כך ההשפעה השלילית של אותם מטענים על חיינו פוחתת.

מה עומד מאחורי הטיפול?

גישת אייפק לטיפול באנרגיות משלבת בתוכה טכניקות ורעיונות מהרפואה הסינית, הפסיכולוגיה, קינסיולוגיה יישומית (טכניקה המשלבת את תורת התנועה יחד עם הנפש), רפואה קבלית, רפואה הודית (איורוודה), דמיון מודרך, פרחי באך ועוד. השילוב של הגישות הטיפוליות הללו יוצר שיטת טיפול מובנית שמביאה לניקוי ולשינוי האנרגיות בגוף האדם, בצורה הלא מודעת שלו. מאחורי הטיפול בשיטת אייפק ניצבת לה התפיסה של הטיפול ההוליסטי שאומרת שהאדם הוא כמו מערכת מורכבת מאנרגיות רבות שמשלבות יחד גוף, נשמה ונפש. לפי התפיסה הזאת כל הבעיות הגופניות שלנו הן בעצם תוצאה של חוסר איזון גופני וחוסר איזון רגשי.

צורת הטיפול

שיטת אייפק מטפלת בצורה יסודית בכל מיני בעיות עמוקות של הגוף כמו אלרגיות, כאבים, רגישויות שונות, כשלים של מערכת החיסון, קשיים רגשיים וכדומה. כדי לגלות את הבעיה המטפל משתמש ב”מבחן השרירים”-כלי אבחון עיקרי בטיפול בשיטת אייפק שאומר כי גוף האדם זוכר דברים ומסוגל לתת את כל המידע הנדרש. כל החלטה שהמטפל לוקח עצמו במהלך הטיפול מתבססת על “מבחן השרירים” (נפרט בהמשך).

טיפול בשיטת אייפק נעשה באמצעות טפיחות בעמוד השדרה לכל אורכו כדי לגרום לפתיחת המרידיאנים ועל ידי כך לגרום לגירוי מסוים של האברים הפנימיים שיתנסו באנרגיה שעוברת אליהם מהאלרגן. הגוף מקבל מסרים חיוביים על האלרגן באמצעות הטפיחות על עמוד השדרה, האווירה הנינוחה ונעימה שבטיפול אייפק והתשדורות החיוביות שמגיעות לגוף. אייפק לטיפול באלרגיה הוא טיפול מתמשך על פני מספר פגישות ולא מסתיים בפגישה אחת. ההחלמה מהאלרגיות לאחר הטיפול היא לתקופה ארוכה מאוד ואפילו לאורך כל החיים.

המטפל משלב במהלך הטיפול גישות טיפוליות שונות שבעזרתן הוא נותן מענה לכל התסמינים של האלרגיות, למחלות הפיזיולוגיות, לקשיים הרגשיים ולקשיים הרוחניים שמהווים הפרעה בחייו.

מהו “מבחן שרירים”?

מבחן השרירים הוא הכלי שבו מעריכים מצב של המטופל דרך חיבור לחלקים במוח שהם בגדר תת-מודע וכך ניתן לקבל מידע חשוב אודות מצבו הגופני והרגשי, מהם הגורמים שהביאו למצבו ומהן הדרכים הטיפולית הנכונות ביותר לטפל בו. מבחן השרירים מבוסס על קינסיולוגיה יישומית- טכניקה המשלבת את תורת התנועה יחד עם הנפש, על הביו-אנרגיה ועל ההנחה שלאדם יש אנרגיות שייחודיות רק לו שמשתנה ומגיב אחרת בכל פעם שהוא נפגש עם אנשים אחרים, מה שמוביל למחשבות שונות. מבחן השרירים מודד את השדה האנרגטי.