רפואה אלטרנטיבית

טיפול אירידיולוגיה לסובלים מאלרגיה


טיפול אירידיולוגיה לסובלים מאלרגיהאירידולוגיה מספקת מידע רב ערך על היבטי החוזק והחולשות של הגוף, רמות דלקת, הרעלת דם ויעילות תפקוד מערכות הגוף והאיברים. טיפולי אירידיולוגיה לסובלים מאלרגיה נקבעים לאחר בדיקות התנגדות השרירים לזהות אי סבילות למזון, המתבטאות ברגישויות ואלרגיות.


תכניות הטיפול בגישה זו זמינות לסובלים מקדחת השחת, אלרגיות לחומרים כימיים ואלרגיות לחומרים באוויר כגון אבקה ואבק. עם קבלת תוצאות האבחון, נקבעת תכנית טיפול אישית הכוללת הפחתת המזונות אליהם הגוף מגיב באופן שלילי ובמתח, טיפול בצמחי מרפא ושינויים באורח החיים, כך שניתן יהיה להתחיל לאזן את מערכת החיסון ולהשיב את הבריאות.

הטיפול מבוסס על מדע תזונה המקדמת בריאות גבוהה. האבחון מסייע בזיהוי חוסר איזון אפשרי, והבנת ההשפעה על התסמינים. תזונה בתכנית אירידיולוגיה מבקשת לשחזר את האנרגיה החיונית של הגוף באמצעות שינויי תזונה, שיטות טיהור ותיקוני ליקויים תזונתיים.

תהליך אבחון אלרגיות באירידיולוגיה

זהו אבחון בקשתית העין, המבוסס על האמונה לפיה אזור בקשתית העין מייצג כל אזור אחר בגוף. כלומר, איברי הגוף נקשרים באמצעות סיבי מערכת העצבים אל העין, ודרכם משתקפים תהליכים או השינויים המובילים לתסמינים.

תרשים האבחון באירידיולוגיה מתייחס לחמישים חלקי הגוף המשתקפים באירידולוגיה. החלק הפנימי ביותר של העין, למשל, משקף את הבטן, והרבע העליון מייצג את המוח וחלקים אחרים של הראש. בתהליך אבחון אירידיולוגיה, ניתן לקבוע מצב בריאות ומחלה בהתאם לגוון, מרקם ומיקום כתמי פיגמנטים שונים המופיעים על הקשתית.

סימנים אלו מופיעים כחריצים בגוונים שונים על העין. אירידיולוג מאבחן חוסר איזון בגוף, המתבטא בהתפרצות תסמיני אלרגיה, בהם ניתן לטפל עם צמחי מרפא, ויטמינים ומינרלים. בתהליך זה, ניתן לאתר את המקור לאלרגיה, ולקבוע אם הוא נובע ממצב נפשי או פיסי. אבחון מדויק זה מסביר את הסיבה בגללה אנשים רבים הסובלים מאלרגיות, חווים את התסמינים מבלי שיידעו כלל על נוכחות האלרגיה.

באמצעות אבחון אירידיולוגיה, המבוסס רק על התבוננות בעיניים, אירידיולוג יכול לקבוע אם המטופל סובל מרגישות או אלרגיה, השלכותיה על הגוף והבריאות, וחומרת התסמינים. הוא יכול לקבוע אם האלרגיה נובעת מחומרים כימיקלים מגרים, מזונות מסוימים, תרופות או אבקה.

תכנית טיפול אירידיולוגיה לאלרגיות

תכנית טיפול מדויקת ומותאמת אישית מתאפשרת לאחר אבחון מדויק בלבד, הקובע אם אכן האלרגיות הן המקור לתסמינים, ומהם הגורמים האלרגנים המדויקים, על מנת להרכיב תכנית טיפול נרחבת.

מטפל באירידיולוגיה בוחן את הקשתית והאזורים הפנימיים של העין לצורך איתור חולשה, דלקת, תסמינים הקשורים לבריאות עיכול, ונוכחות אלרגיות. במהלך מפגש הייעוץ הראשון, המטפל מצלם את העין עם מצלמה מיוחדת הנקראת איריסקופ, להערכה מקרוב של מבנה העין.

אירידולוגיה היא כלי אבחון שאינו פולשני המשמש להדרכה לקראת יצירת תכנית הטיפול הנכונה, או תכנית אורח חיים הנקבעת באופן אישי לכל מטופל. אירידיולוגיה היא שיטת טיפול בטוחה לחלוטין החושפת מידע אודות הבריאות הכללית של הגוף, כשמשתמשים בה בשילוב עם טיפולים אלטרנטיביים אחרים.

כך ניתן לקבוע כיצד מערכות הגוף מתפקדות, מהו הגורם לאלרגיה וכיצד ניתן למנוע או למגר את התסמינים. בעוד שהרפואה הקונבנציונאלית מתמקדת בטיפול בתסמינים החיצוניים בלבד, המובילים להקלה זמנית ללא ריפוי לטווח הארוך. אירידיולוגיה מונעת את החמרת תסמיני האלרגיה והשלכותיה על הבריאות.