גורמים

אלרגיה לפפאיה


אלרגיה לפפאיהאלרגיה לפפאיה מתרחשת כשהמערכת החיסונית מזהה בטעות חלבון הנמצא בפרי כגורם מאיים ויוצרת בתגובה נוגדנים, המפעילים בגוף תסמינים מסוימים בניסיון לשטוף את החלבון הפוגע. תסמינים אלו עשויים לנוע בין מתונים למסכני חיים.


האלרגיה מתרחשת בדרך כלל כתוצאה מתסמונת אלרגיה אוראלית, הנוצרת כתוצאה מתגובה צולבת בין חלבונים צמחיים ואבקת פירות או ירקות מסוימים. תהליך זה גורם לחלבונים בפירות או בירקות להופיע באופן זהה לחלבון הצמח המקורי.

הגורמים לאלרגיה לפפאיה

כאשר המערכת החיסונית מייצרת תגובה אלרגית לחלבון צמח פרטני, עשויה להתרחש אף תגובה לפירות וירקות המכילים חלבונים זהים. אנשים הסובלים מאלרגיה ללטקס, עשויים לחוות תגובה אלרגית צולבת לפפאיה.

האנזים בתוך הפרי אחראי להתרחשות תסמיני האלרגיה הנגרמים כשהגוף אינו מצליח לזהות את טבע הפרי. החומר מזוהה בטעות כאלרגן או כחומר כימי מזיק והגוף מנסה להיפטר ממנו באמצעות יצירת נוגדנים פרטניים הנקראים IgE.

היסטמין המופרש על ידי תאי הפיטום של הגוף עשוי לגרום להתרחשות תסמינים קלים עד חמורים בהתאם לתגובה האישית. בננות ואבוקדו מכילים אף הם אנזימים זהים ואדם עם רגישות לפפאיה עשוי לחוות את אותם התסמינים לאחר אכילתם.

תסמיני אלרגיה לפפאיה

עור הפפאיה עשוי לגרום לכוורות ופריחות בשילוב עם אדמומיות העור, וגרודים. בחילות, הקאות וכאבי בטן מתרחשים כשהגוף מנסה לחסל את האלרגן הפוגע. גם נפיחות ושלשולים ניכרים כתגובות אלרגיות לפפאיה. גודש בחזה, התקפי שיעול תכופים וקשיי נשימה הם ביטויים נוספים לאלרגיה זו.

התסמינים מתרחשים בדרך כלל מספר דקות לאחר אכילת הפפאיה, אך עשויים להימשך מספר שעות. תסמונת אלרגיה אוראלית מוגבלת לשפתיים, לפה ולגרום. התסמינים הנפוצים כוללים גירוד או גירוי בפה או בגרון, נפיחות סביב השפתיים בשילוב עם תחושת צריבה.

במקרים חמורים, עלולה להתרחש אף נפיחות בגרון, המובילה לקשיי נשימה. במצב זה, יש לפנות לקבלת טיפול רפואי דחוף. אנפילקסיס היא התגובה החמורה ביותר העלולה לגרום להפסקת נשימה ואיבוד ההכרה. מצב זה עלול להיות מסכן חיים אם אינו מטופל מיידית.

אבחון של אלרגיה לפפאיה

בחשד לאלרגיה לפפאיה, יש להתייעץ עם הרופא לקבלת אבחון רשמי. הרופא בודק היסטוריה מפורטת של התסמינים ועשוי לבצע בדיקת עור עם דקירת מחט המחדירה מדגם קטן של החומר החשוד מתחת לפני שטח העור. לאחר מכן הוא ממתין לבליטה או תגובת עור אחרת.

בדיקה נוספת היא בדיקת דם המאתרת נוגדני אלרגיה מסוג נוגדני E אימונוגלובולינים, הנשלחים באמצעות מערכת החיסון לזרם הדם בכל פעם בה מופיעה תגובה אלרגית.

טיפול ומניעה

הטיפול הטוב ביותר לאלרגיה לפפאיה הוא מניעה. יש להימנע ככל הניתן מאכילה או מגע עם פפאיה. בישול הפרי משנה מבחינה כימית את החלבונים הפוגעים ומונעים תסמינים בקרב אנשים עם אלרגיה קלה או בינונית, אך יש להתייעץ עם הרופא לפני שאוכלים פפאיה בכל צורה.

אם לאחר אכילת הפרי מופיעים תסמינים קלים, אנטי היסטמין ללא מרשם מפחית את חוסר הנוחות. אם מתרחשת תגובת אנפילקסיס, יש צורך בהתערבות רפואית מיידית היות ותופעות חמורות עלולות להתרחש. במצב זה קבלת זריקת אפינפרין העוצרת התקדמות נוספת של התסמינים.