טיפול רפואה אלטרנטיבית

טיפול באלרגיה באמצעות הומוטוקסיקולוגיה


טיפול באלרגיה באמצעות הומוטוקסיקולוגיההומוטוקסיקולוגיה היא תיאוריית רפואה שרואה בתסמיני מחלה מצב עבודה של מנגנוני הגנת הגוף להתגוננות מפני חומרים רעילים. ד”ר האנס היינריך, הרופא הגרמני שהיה גם הומיאופת ונטורופת, פיתח תיאוריית רעלים זו בשנת 1950 ונתן לה את שמה. הוא השתמש בטיפולים הומיאופתיים טבעיים על מנת לסייע לגוף לשקם את עצמו למצב של איזון ביוכימי בריא.


ששת השלבים

על פי תיאוריית ההומוטוקסיקולוגיה, קיימים שישה שלבים ליכולת הגוף להתמודד עם רעלים. אלו מיוצגים בסדר הבא:

הפרשה – בשלב זה, הגוף מסוגל להתמודד כראוי עם רעלים ולהפרישם אל מחוץ לגוף. האף ושלשולים נוזליים הם דוגמאות לשלב ההפרשה.

דלקת – חום גבוה הוא דוגמה לשלב הדלקת במצב רעילות. זהו הניסיון הטבעי של הגוף לנטרל רעלים אותם לא ניתן להסיר כראוי באמצעות הפרשה.

אחסון – אם הרעלים עדיין לא מתנדפים, הגוף מאחסן אותם. שלב זה מתרחש בדרך כלל ללא תסמינים. יחד עם זאת, כשניתן הטיפול הנכון, אחד הסימנים הראשונים לכך שהוא עובד הוא תסמיני המחלה, הנוצרים בגלל התערבלות הרעלים מתוך המערכת.

ספיגה – לאחר תקופת זמן, הגוף הופך להיות “ספוג” ברעלים, שהופכים להיות חלק מרקמת החיבור עצמו וגורמים נזק לרקמות. בשלב זה עלולים להתפתח תסמינים חמורים.

ניוון – שלב זה מתבטא בניוון איברים כשהרעלים נבנים להריסת קבוצות גדולות של איברי הגוף.

בידול – בשלב זה, קבוצות איברים רעילות “מבדילות” או אינן מבדילות את עצמן בצורות תא נפרדות, וגידולים ממאירים יוצרים בסופו של דבר את הביטוי הקיצוני של שלב זה.

טיפולי הומוטוקסיקולוגיה

שיטת ריפוי זו מבוססת על נוסחאות אנטי רעילות המעוררות את פונקצית הרעלים בגוף. בהתאם לשלב המחלה וגורמים אחרים, המטפל ממליץ על טיפולים רפואיים קונבנציונליים. במקרים רבים, המטופל מקבל שילוב של טיפולים קונבנציונליים והומיאופתיים.

הומוטוקסיקולוגיה מדגישה את חשיבות התזונה ואורח חיים בריא. מוצב דגש מיוחד על הנזק שעלול להיגרם כתוצאה מחיים בסביבה מזוהמת, ואכילת מזון שטופל בחומרי הדברה. התרופות הנרשמות על ידי המטפלים כוללות חומרים טבעיים שנועדו לסייע לגוף להפריש רעלים כימיים.

הומוטוקסיקולוגיה לטיפול באלרגיה

טיפולים קונבנציונליים באלרגיות משתמשים בבדיקות התנגדות שריר לרגישות מזון ואבחון אלרגיות. באמצעות ביטול או הפחתת מזונות אליהם הגוף מגיב באופן שאינו טבעי, מערכת העיכול והמערכת החיסונית יכולות לשוב למצב מאוזן יותר, המאפשר את השבת הבריאות.

בהומוטוקסיקולוגיה, הטיפול התזונתי הוא המשמעותי ביותר לטיפול באלרגיה, והפחתת התסמינים. המטפל ממליץ להפחית צריכת מזונות אשר מעודדים ייצור חומצה ארכידונית, המשמעותית להתפתחות דלקת אלרגית, כגון בוטנים ובשר אדום.

שיטה זו גורסת כי ככל שמופחתים מקורות בעייתיים מהתזונה, כך מופחתת יותר השפעת האלרגיה. הומוטוקסיקולוגיה ממליצה בעיקר על הפחתה בסוכרים, המהווים בדרך כלל עומס על איברי הגוף, כגון הלבלב והכבד, ומכבידה על פעילות מערכת החיסון.

הומוטוקסיקולוגיה והומאופתיה

הומאופתיה מטפלת במצבים בריאותיים קיימים מתוך מטרה לסייע בחיזוק המערכת החיסונית, ובין היתר היא מטפלת באלרגיות, אקזמות, בעיות עיכול ותסמינים שונים.

הומוטוקסיקולוגיה היא הרחבה מודרנית של ההומאופתיה, שפותחה בחלקה בתגובה להשפעות המהפכה התעשייתית, שגרמה לזיהומים כימיים בגוף. שתי השיטות מתבססות על חשיבות גירוי היכולת הטבעית של הגוף להילחם במחלות, ועל שימוש בנוסחאות נגזרות באופן טבעי על מנת לסייע בתהליך הריפוי.