טיפול רפואה אלטרנטיבית תזונה

מהם היתרונות הבריאותיים של ויטמין C לסובלים מאלרגיות?


מהם היתרונות הבריאותיים של ויטמין C לסובלים מאלרגיות?הימנעות מאלרגנים היא מורכבת ביותר בחודשי הקיץ, כשאבקה נמצאת בכל מקום. רוב הרופאים רושמים אנטיהיסטמינים לסיוע בהקלת התסמינים, אך אלו עשויים לגרום לתחושת נמנום. חלופה טבעית היא ויטמין C המסייע בהקלת התסמינים.


אלרגיות נגרמות כתוצאה מתגובה חיסונית מוגזמת לחומרים שאינם מזיקים באמת לגוף, כגון אבקת פרחים, עובש ואבק. שני גורמים גנטיים וסביבתיים משמעותיים לתגובה חיסונית רגישה הגורמת לגרוד, נפיחות, גירוי בעור כגון פריחות, שיעול, נזלת ועוויתות שרירים.

מזונות על

למרבה המזל, רוב המאכלים המכילים ויטמין C זמינים בשפע בסופרמרקט או אצל הירקנים. לשם שינוי, המזרח פוגש את המערב בנושא זה, והרפואה המערבית המסורתית ומטפלי בריאות אלטרנטיבית, מסכימים שהמאכלים העליונים של הטבע נמצאים במזונות המכילים ויטמין C.

הוא נחשב לאחד הפלאים הגדולים של הטבע, כהיסטמין טבעי, העובד באמצעות השמדת המבנה המולקולארי של היסטמין, ובכך מפחית את כמות ההיסטמין בדם. קליטת ויטמין C תלויה באופן משמעותי בכמות הנצרכת בגוף ולכן מומלץ לקחת למעלה מחמש מאות מיליגרם ליום, באמצעות מזון או תוספים, על מנת להשיג רוויה לרקמות.

מלבד היותו נוגד חמצון רב עצמה הנלחם ברדיקלים חופשיים, בתפקודו בסינתזת הקולגן, זהו הוויטמין שלא ניתן לחיות בלעדיו במצב של אלרגיות. יש לאכול מזונות עשירים בוויטמין C כמה שיותר מהר, כשהם טריים, היות והם מאבדים את כוחם לאחר חשיפה לאוויר, או כשהם מעובדים, מבושלים או מאוחסנים לפרקי זמן ארוכים.

מקורות טובים לוויטמין C הם גויאבות, פלפלים אדומים, כרוב, פטרוזיליה, פלפל ירוק, ברוקולי, חרדל, מנגו, גרגר נחלים, כרובית, כרוב אדום, תותים, תרד, פירות הדר, לפת, אפרסקים, אספרגוס, מלון, בצל ירוק, שעועית לימה, לוביה, אפונה ירוקה, צנון, פטל, בטטות, עגבניות, תפוחי אדמה, חסה, בננות, קיווי, דבש, אננס, מיץ חמוציות, מיץ ירקות, מיץ עגבניות, מיץ כרוב וקולורבי. קיימות שפע אפשרויות לצריכת ויטמין C והתגוננות מפני אלרגיות עונתיות.

רוב האלרגיות מתרחשות באביב ובקיץ, וחופפות ימי שמש חמים, כשאנשים מבקשים ליהנות מבילוי בחיק הטבע. לעיתים כל מה שצריך הוא משקה מרענן בהישג יד. משקאות פרי הדר מכילים שפע ויטמין C, אשר מספק הקלה מאלרגיות עונתיות, בזכות יכולתו המדהימה להזין את מערכת החיסון. היות ומערכת החיסון נאבקת לתפקוד נכון במצב של אלרגיות, יתרונות ויטמין זה הם ברורים.

ויטמין C עם ביופלבנואידים

אלרגנים גורמים לתאים מסוימים בגוף לייצר היסטמין, האחראי לאלרגיות עונתיות נפוצות המתבטאות בתסמינים כגו בעיות עור, ליחה ונזלת. ויטמין C מונע היווצרות היסטמין ומשפר את תפקוד מערכת החיסון באמצעות מניעת זיהום כמו גם קיצור משך המחלה.

כדי למקסם את האפרקטיביות שלו, מומלץ ביותר לקחת ויטמין C עם ביופלבנואידים, שהם פיגמנטים טבעיים בפירות וירקות, במנות המחולקות במרווחים לאורך כל היום, לשיפור פעילות הוויטמין C בגוף וסיוע בייצוב תאי פיטום, המפרישים היסטמין הקשור לתגובות אלרגיות.

ויטמין C הוא ויטמין מסיס מים, ובטוח אפילו במינונים גבוהים, אך כדי להשתמש בו בבטחה, מומלץ להגביר את המינון בהדרגה ובמשך כל היום. בהתאם לסובלנות המעיים, ניתן בקלות לקחת עד אלפיים מיליגרם ליום, להגנה מפני התפרצות תסמיני אלרגיה ותמיכה במערכת החיסונית.